godz. 11:00: Zagadkowa księżniczka. Baśnie słowiańskie i tatarskie – tradycyjne baśnie słowiańskie opowiadane i wyśpiewywane z towarzystwem akordeonu. W programie baśnie o „Zagadkowej księżniczce”, o Leszym – opiekunie drzew oraz istotach, które rządzą deszczem i gradem, ilustrowane piosenkami i muzyką. Dzieci będą brały aktywny udział w opowieściach, rozwiązując zagadki, śpiewając refreny.

Wystąpi Grupa Studnia O. w składzie: Katarzyna Jackowska-Enemuo (opowiadanie, śpiew, akordeon, daf, kantele, perkusjonalia) i Jarosław Kaczmarek (opowiadanie).

 

godz. 12:30: Żywa woda. Baśnie z Polski i Ukrainy – w słowiańskich opowieściach natura jest żywa, ma duszę i własny język. W baśniowych światach mówią zwierzęta i drzewa, a woda śpiewa i leczy. Światy po dwóch stronach ziemi są ze sobą połączone, trzeba tylko znać zaklęcie otwierające tajemne drzwi. Dzieci posłuchają baśni o żywej wodzie, magicznej opowieści o Zjadarce – ze zbiorów Oskara Kolberga. Ukraińska bajka-zabawa „Rukawiczka”, opowiadana po polsku i ukraińsku, przypomni, że jest taki dom, w którym wystarczy miejsca dla wszystkich żywych istot, od najmniejszej do największej.

Wystąpi Grupa Studnia O. w składzie: Beata Frankowska (opowiadanie, śpiew) i Jolanta Kossakowska (skrzypce, gęśle).