Streetartowe prace, które oglądać możemy w przestrzeni Białegostoku od wielu lat, staną się przedmiotem interpretacji fotograficznej duetu Macieja Giedrojcia-Jurahy i Piotra Abramiuka oraz okraszone tekstem Andrzeja Kłopotowskiego.
Będzie to próba stworzenia artystycznego dialogu na temat emocji, które przenikają życie codzienne mieszkańców miasta. Poprzez interaktywne elementy oraz różnorodne formy wyrazu – malarstwo, fotografię i happening – mają zachęcić odbiorców do refleksji nad własnymi uczuciami oraz tym, jak wpływają one na postrzeganie przestrzeni miejskiej.

autorzy projektu:

Maciej Giedrojć-Juraha – fotograf, współautor projektu. Od 20 lat fotografuje zawodowo. Ma na swoim koncie około 20 indywidualnych wystaw fotograficznych i 10 – zbiorowych. Związany z SAF Politechniki Białostockiej od 2000 roku. Inicjator wielu wystaw i działań – Fotowtorki oraz wystawa „Wolność” w 2023 roku.

Piotr Abramiuk – fotograf

Andrzej Kłopotowski – białostoczanin z osiedla Piasta, obecnie mieszkaniec Przydworcowego. Od 2019 roku tworzy Osiedlownik – alternatywny przewodnik po białostockich osiedlach mieszkaniowych (www.osiedlownik.blogspot.com i www.facebook.pl/osiedlownik). Prowadzi też spacery po osiedlach.
Zaangażowany był w projekt „Ładniej? PRL w przestrzeni miasta” poświęcony białostockiej architekturze lat 1945-1989 (Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku). Współautor przewodnika „Białystok” (wyd. Fundacja Sąsiedzi). Autor przewodników turystycznych po miastach i państwach Europy Środkowo-Wschodniej (wyd. Bezdroża). Turysta. Miłośnik komiksu. Obecnie pracuje w „Kurierze Porannym”, gdzie zajmuje się m. in. zagadnieniami kształtowania przestrzeni miejskiej.