godz. 20:00 Sw@da DJ set
godz. 21:00 Felix Shinder & Dengi Vpered (Ukraina)

DJ Sw@da zaprezentuje autorską muzyczną selekcję od podlaskiego folku do Amazonii i szerzej pojętej sceny południowoamerykańskiej, mocno nasyconej muzyką tradycyjną. Bedzie to zderzenie bitów, sampli, tradycyjnego śpiewu białoruskiego oraz energii rodem z klubów w Sao Paulo.

Kooperatywa muzyczna Dengi Vpered („najpierw pieniądze”) to oktet założony w 2014 przez „biologicznych i adoptowanych synów mamy – Odessy”. Wyróżnia ich styl, będący mieszanką ulicznego gangsterskiego folku, folku żydowskiego i rock’n’rolla, którą sami określają jako „odeski gangsta folk”. Niezależny duch zespołu i sceniczna zaradność zapewniły mu miejsce na ukraińskiej scenie muzyki pop, a specyficzny odeski klimat doprawiony humorem uczyniły z Dengi Vpered symbol miasta.

Zespół stał się sławny po udziale wokalisty Felixa Shindera w programie TV „Gołos Strany”. Szybko zdobył fanów, wyruszył w trasy koncertowe i wszedł do studia. W 2016 roku ukazał się debiutancki album grupy – „Zołoto drevnich odessitov”.

Zamiast związać się kontraktem z jedną wytwórnią, zespół postawił na intensywną działalność koncertową. Można ich było usłyszeć na dużych scenach i podczas małych lokalnych jarmarków. Występowali obok takich gwiazd, jak Nino Katamadze, Michael Nyman, DePhazz, Okean Elzy, 5’Nizza, Serebranaya Svadba, Sky, Krikhytka, Garden City Movement, Oleg Skrypka (Vopli Vidoplyasova) czy Yuriy Kuznetsov.

Koncertują od Ameryki Południowej po Azję Środkową, realizują wideoklipy, filmy i programy telewizyjne. Nie zapominają też o Europie, w której w 2018 roku zagrali 54 koncerty, m.in. w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Polsce, Belgii i Holandii. Na międzynarodowym festiwalu muzyki folkowej w niemieckim Plauen zdobyli nagrodę publiczności i spotkali się z entuzjastycznym przyjęciem europejskich krytyków, którzy pisali: „Bliskość morza definiuje to miasto i styl życia. Przyciąga wielu artystów i intelektualistów, którzy zostawiają swój trwały ślad na kulturze Odessy.”