Ideą wydarzenia jest prezentacja bogactwa wielokulturowego Podlasia, a w szczególności muzyki kobiet, które mieszkają i tworzą w naszym regionie. Podczas koncertu plenerowego w parku Planty w Białymstoku wystąpią: Dj Magdala, MGŁY, Na ta tu, YUKAA, Sara 5tka, Miss God oraz odbędzie się pokaz mody podlaskiej marki XOROSHE Magdaleny Pietruk.

MAGDALA – miłośniczka muzyki, entuzjastka tańca. Dj-ka i organizatorka wydarzeń muzycznych, a także „Powitańców” – porannych spotkań ruchowo-tanecznych w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

Na ta tu (Renata Tuszyńska) – studiuje wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Przeszła drogę od Studia Piosenki Hajnowskiego Domu Kultury do szóstej serii programu The Voice of Poland. Wydała minialbum „Świt”.

YUKAA / Gabriela Kundziewicz – komponuje, pisze teksty, śpiewa poezję i standardy światowe i jazzowe. Współzałożycielka wschodzącego na scenie muzyki elektronicznej zespołu Yukaa. Duet Gabrieli Kundziewicz i Adriana Woronowicza to precyzyjnie zdefiniowana propozycja dla wielbicieli electro-popu.

SARA (Sara Konert) – raperka z Łomży, dla której miłość do muzyki i realizacja w pasji to klucz do spełnienia. Od ponad dekady udziela się w rapowym podziemiu. Jej głębokie teksty i charyzmatyczny głos mocno trafiają do serc słuchaczy. Jej debiutancki album „Nie dla mas” ukazał się w lutym 2020 roku.

Miss God (Joanna Zubrycka) – wokalistka i producentka muzyczna. Reprezentuje autorski styl na styku muzyki elektronicznej/ alternatywnej i eksperymentalnej. Zdaniem Agnieszki Szydłowskiej to „artystka osobna, własna.” Koncertowała m.in. w Berlinie, Londynie, Paryżu. Tworzy muzykę do filmów, spektakli teatralnych, słuchowisk radiowych.

Zespół MGŁY to Ewa Wyszyńska (wokal), Ada Wyszyńska (chórki), Piotr Grudziński (gitara), Wojciech Seńko (instrumenty klawiszowe), Bartosz Mielczarek (bas) i Rafał Olewnicki (perkusja) – na granicy frontów, na granicy dźwięków. Wydali debiutancki album „Samotna podróż do Arkadii”. Ich muzyka oscyluje na granicy stylów, między dream popem, indie rockiem a szeroko pojętym rockiem alternatywnym. Można w niej znaleźć garść nieodłącznie kojarzącej się z zespołem melancholii, nieco psychodelicznego klimatu i dużo przestrzeni.

XOROSHE (folklor, natura i moda) to podlaska marka modowa założona przez Magdalenę Pietruk. Źródłem inspiracji jest dla niej tkactwo i wyjątkowe hafty o florystycznych motywach inspirowanych georginiami z wiejskich ogrodów.
Misją firmy jest projektowanie ubrań inspirowanych tradycyjnym wzornictwem regionu. W przeciwieństwie do masowych zapożyczeń z tradycji, Xoroshe stawia na projekty mocno oparte na historii, często tworzone we współpracy z twórcami ludowymi, wykonane z najlepszych materiałów i projektowane tak, aby można je było nosić o każdej porze.