Kolejna odsłona muzycznego projektu plenerowego, którego ideą jest prezentacja muzyki kobiet – przedstawicielek różnych stylów muzycznych, mieszkających i tworzących w regionie.

W tegorocznym koncercie udział wezmą Miss God oraz wokalistki z zespołu Południce, z towarzyszeniem harfy laserowej. W programie pieśni ukraińskie w tradycyjnym wydaniu oraz w nowoczesnej elektronicznej aranżacji. Wydarzenie będzie łączyć różne dziedziny sztuki, m.in. muzykę, taniec, rzeźbę, modę, a jego uczestnicy będą ubrani w specjalne, stworzone m.in. ze światła kostiumy.

Miss God jest wokalistką, producentką muzyczną, reżyserką teledysków, autorką kostiumów. Realizuje muzykę do filmów, spektakli teatralnych i słuchowisk radiowych. Swobodnie porusza się pomiędzy takimi gatunkami jak: chillout, downtempo, ambient, alternative hip–hop i ethnic.

Południce to nieprofesjonalna żeńska grupa śpiewacza z Białegostoku, która wykonuje tradycyjne pieśni: polskie (m.in. podlaskie), ukraińskie, rzadziej białoruskie. Ma na koncie nawiązującą do podlaskich pieśni ścieżkę dźwiękową do popularnego serialu „Kruk. Szepty słychać po zmroku”.