Dwie formacje muzyczne przygotują wspólny album, którego premierowe wykonanie usłyszymy podczas Wschodu Kultury/Innego Wymiaru.

Masala Soundsystem – warszawski kolektyw istniejący od 2002 roku. Widowiskowo zderza świat tradycyjnych instrumentów i melodii z różnych stron świata z nowoczesnymi pętlami bębnów, głębokim basem i społecznie świadomą uliczną poezją (po polsku i po angielsku). Twórczość Masali przekracza gatunkowe ramy, w zależności od potrzeb sięgając po punkową wściekłość, taneczność elektroniki, hip-hopową ekspresję, dubową głębię czy etniczny mistycyzm. Zespół tworzą wirtuozi w swoich dziedzinach, wywodzący się z na pozór odległych muzycznych światów, takich jak muzyka ludowa i etniczna, hip-hop czy nowoczesna muzyka elektroniczna. Ich wspólne działania artystyczne okazują się doskonale współgrać i łączą się w fascynującą całość. Efektem działalności Masali jest 10 długo- i średniogrających albumów (LP i EP), szereg singli oraz ponad 1000 koncertów, imprez i audycji radiowych, w tym występy na największych i najbardziej prestiżowych krajowych festiwalach, a także kilkadziesiąt występów zagranicznych, również w Korei Południowej, Indiach i Afganistanie.

ShazaLaKazoo to ceniony na całym świecie, również w Polsce, zespół z Belgradu (Serbia), należący do czołówki europejskiej globalno-basowej sceny. Milan Djuric i Uros Petkovic są pionierami łączenia bałkańskiego folkloru ze współczesną muzyką elektroniczną i klubową, taką jak dancehall, moombahton, soca, kuduro, reggae, trap czy drum’n’bass. Ich występy to energetyczna mieszanka klubowych beatów podszytych mocnym bassem oraz ludowych melodii dogrywanych na żywo przy użyciu elektronicznych skrzypiec i takiegoż klarnetu. Live-acty ShazaLaKazoo to skrajnie taneczne szaleństwo oraz unikatowe doznania muzyczne i estetyczne.

Podsumowaniem projektu będzie wydanie płyty.