To opowieść bardzo osobista i jednocześnie uniwersalna.
Ona i On – para ludzi jakich w Polsce jest tysiące. Wiodą normalne, dość wygodna życie. Kupili samochód za swoje, ale na mieszkanie musieli wziąć kredyt.
Ona idzie na rutynowe badania i…

Od tej pory nic nie jest takie samo – w ich wygodne życie z butami włazi Pan Rak – on nie trzyma się zasad, nie przestrzega zakazów, Rak jest niczym genialny marketingowiec, wie, że jego dominacja jest niezaprzeczalna. Podbił cały świat, ale cały czas chce więcej, jest trzy kroki przed ludzkością. Towarzyszy ludziom od zarania dziejów – inne choroby pojawiały się i znikały – od jest zawsze, niezawodny i niezwyciężony. Niezwykle charyzmatyczny, czasami nawet pociągający w swojej totalnej pewności siebie, elegancki i kuszący.

Atakuje nie tylko namacalne ciało, wpływa również na to jak funkcjonujemy w społeczeństwie – niszczy naszą komunikację, przerzuca się na relacje międzyludzkie, zżera to, jak patrzymy na chorych, nagle ginie człowiek, zostaje tylko choroba – i już jesteśmy zainfekowani. Nasz wzrok, język i myślenie.

Historia opowiedziana poprzez język teatru formy, pomimo tematu ma w sobie wiele humoru. Jest absurdalną podróżą po dziwacznym świecie choroby i chorowania.

 

Tekst i reżyseria: Gosia Dębska
Opieka artystyczna: Agata Biziuk
Scenografia: Aleksandra Miska-Iwańczyk
Reż. światła: Maciej Iwańczyk
Konsultacje choreograficzne: Anna Sawicka-Hodun
Piosenka: Bartłomiej Alberski

Występują:
Izabela Zachowicz
Rafał Pietrzak
Mateusz Trzmiel