Zespół wykonujący muzykę z pogranicza jazzu, muzyki ludowej i improwizacji. Muzyka kolektywu to w głównej mierze kompozycje lidera, który prowadzi międzykulturowe projekty w myśl idei, że twórcze i kreatywne działania muzyczne zbliżają ludzi nawet z odległych zakątków świata, tworząc nową jakość w kulturze i sztuce. Cultural Concept to właśnie koncepcja łącząca elementy etniczne różnych krajów w muzyce opartej na improwizacji, elementach jazzu i muzyki etno, w której każdy muzyk ma własną przestrzeń do swobodnej prezentacji. Zespół tworzą muzycy z Polski, Senegalu, Tajwanu i Kolumbii. Międzykulturowa formacja prezentuje muzykę napisaną na etniczne instrumentarium, do których należą: mongolski matoquin, afrykańska kora, azjatyckie erhu, kolumbijskie instrumenty perkusyjne oraz europejska gitara z sekcją rytmiczną. Muzycy grający na egzotycznych instrumentach pojawią się w towarzystwie polskich instrumentalistów jazzowych.

Buba Badjie Kuyateh – wirtuoz kory i kompozytor, pochodzi z szanowanej w Gambii rodziny griotów (muzyków). Występując z grupą Nyodemaa Band stał się jednym z najpopularniejszych muzyków w kraju. Jest nauczycielem kory i organizatorem muzycznych wypraw do Gambii. W 2012 roku przyjechał do Polski. Choć jego korzenie muzyczne to tradycyjna muzyka afrykańska, jest otwarty na wszelkie fuzje kory tradycyjnej z muzyką współczesną, jazzem i funkiem. Efektem tej fascynacji był jego europejski projekt z pogranicza stylów muzycznych, Bantamba. Pracował m.in. ze Stanisławem Soyką, Milo Kurtisem, Marią Pomianowską, Aliną Mleczko i Urną Chahar Tugchi. Współpracuje z Ruhaniyat Music Festival w Indiach jako solista i koncertując z muzykami indyjskimi. Kontynuuje swoją karierę solową.

Przemysław Strączek – gitarzysta jazzowy, kompozytor, producent, dwukrotny laureat Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie, jeden z siedmiu finalistów ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz Conference Solo Competition w Bangkoku. Od lat obecny w rankingu najlepszych polskich gitarzystów według czytelników „Jazz Forum” – Jazz Top. Od 2011 roku współtworzy międzynarodowe projekty z muzykami z różnych kontynentów prezentując współczesne nurty muzyki jazzowej i etnojazzowej. Jego szósta płyta „Fig Tree” została świetnie przyjęta przez muzycznych krytyków w Polsce i za granicą, a jej winylowa wersja okazała się wielkim bestsellerem. Koncertował z wybitnymi artystami, m.in. Januszem Muniakiem, Xu Fengxia i Andy Sheppardem. Koncertował w Polsce, Anglii, Szkocji, Hiszpanii, Czechach, Włoszech, Tajlandii, Chinach, Singapurze i Malezji, występując na wielu międzynarodowych festiwalach jazzowych.

Skład: Buba Badjie Kuyateh (Gambia) – kora, śpiew; Chiao-Hua Chang (Tajwan) – erhu, matoquin, śpiew; Przemysław Strączek – gitara, kompozycje;  Maciej Kitajewski – gitara basowa, kontrabas; Edilson Sanchez-Moyano (Kolumbia) – instrumenty perkusyjne; Patryk Dobosz – perkusja.