Projekt skierowany głównie do młodych odbiorców, by już od najwcześniejszych lat uczyć ich ciekawości innych kultur, tolerancji i kreatywnej zabawy. Działania o charakterze familijnym, interaktywnym, dostosowanym do wieku i percepcji uczestników, by także osoby dorosłe towarzyszące dzieciom i przechodnie znaleźli dla siebie ciekawe propozycje.

W programie: spektakle, filmy z muzyką na żywo, zajęcia manualne. Animatorami będą polscy i ukraińscy artyści oraz animatorzy z Włoch, Francji i Hiszpanii.

Program

1.09.2018 (sobota)
godz. 14.00 A3Teatr: „Bałwanki” (45′) – spektakl familijny
godz. 14.45-18.00 Sztuka Tworzenia: „Cyrkowe impresje” – warsztaty zręcznościowe
godz. 15.00-15.30 A3Teatr: „Siedmiomilowe kroki do sztuki” – warsztat zręcznościowy
godz. 15.30-17.00 A3Teatr: „Sweet dreams” – interaktywny happening
godz. 16.00-17.00 Wędrowna Wytwórnia Zdarzeń: „Opowieści z Nieistniejących Światów” (60′) – opowieści i warsztaty muzyczne
godz. 17.00-18.30 „Poduszkowe Przytulanki” i „Czytanie bajek” – bajki z różnych stron świata
godz. 18.00-18.45 A3Teatr: „Syn Księżyca”
godz. 18.30-19.30 Wędrowna Wytwórnia Zdarzeń: „Opowieści z Nieistniejących Światów” – opowieści i warsztaty muzyczne
godz. 19.30 A3Teatr: „Syn Księżyca” – spektakl dla dorosłych

2.09.2018 (niedziela)
godz. 14.00-14.45 A3Teatr: „Danse Macabre” – parada teatralna
godz. 15.00-18.00 Sztuka Tworzenia: „Cyrkowe impresje” – warsztaty zręcznościowe
godz. 15.30-16.30 „Poduszkowe Przytulanki” i „Czytanie bajek” – bajki z różnych stron świata
godz. 16.00-18.00 A3Teatr: „Sweet dreams” – interaktywny happening
godz. 16.30-17.30 Wędrowna Wytwórnia Zdarzeń: „Opowieści z Nieistniejących Światów” – opowieści i warsztaty muzyczne
godz. 17.30-18.00 A3Teatr: „Siedmiomilowe kroki do sztuki” – warsztat zręcznościowy
godz. 18.00-19.00 Wędrowna Wytwórnia Zdarzeń: „Opowieści z Nieistniejących Światów” – opowieści i warsztaty muzyczne

Opisy:

Bałwanki” – historia dwóch Bałwanków, które szukają słońca, a po drodze spotykają kilku leśnych przyjaciół i mają wiele przygód. Czy znajdą Słoneczko? To zagadka. Czy Bałwanki można spotkać w lecie? Tak, przecież wtedy każdy myśli o lodach i chwili wytchnienia od upału. Spektakl dla najmłodszych widzów, grany lalkami i nie tylko.

„Sweet dreams” – interaktywny happening, który zaprasza przechodniów do chwili relaksu w przestrzeni miasta. Moskitiery, łóżka i poduszki zapewnią chwilę relaksu z różnymi dźwiękami w tle. Muzyka spadającej kropli wody oraz bajki sączą się słodko do ucha. Są zabawą, snem, chwilą wyłączenia się z codzienności.
Propozycja dla małych i dużych, solo i we dwoje, by dowolnie, rotacyjnie zmieniać miejsca – łóżka oraz słuchać coraz innych historii i dźwięków.

„Danse Macabre” – parada oraz dźwięki, taniec i energia życia. Feeria barwnych masek oraz wielkie dłonie, które mogą zaczepić i niespodziewanie dotknąć każdego. Choć zaskakujące i niecodzienne, jakby nie z tego świata, wcale nie są przerażające. Korowód postaci z ciekawością przygląda się widzom, niespiesznie przechodzi przez ulice miasta, zagląda tu i tam, zatrzymuje się w kręgu, zaprasza do obejrzenia mini spektakli. Nie mówi, patrzy uważnie i gestem zaprasza do orszaku i tańca z nieznane.

„Syn Księżyca” – spektakl powstał z inspiracji hiszpańską piosenką „Hijo de la Luna”. Opowieść snuta w cygańskiej atmosferze jest metaforą, że rzeczywistość nie zawsze jest tym, co jest w zasięgu wzroku. Dlatego marionetki nie są tylko lalkami, opowieść jest nie tylko o miłości i zdradzie.
Spektakl dla widzów dorosłych.

„Opowieści z Nieistniejących Światów” – opowieści z morałem dla małych i dużych. Ciekawe historie z różnych stron świata opowiedziane słowem i dźwiękiem. Będzie to podróż przez kultury i narody, nauka o tolerancji i byciu częścią świata. Zabawnie i z morałem.

„Czytanie bajek” – cykl bajek czytanych na żywo, mówiących o kulturach różnych krajów. Mądre historie o wolności. Do posłuchania i pooglądania.

 

Warsztaty

„Poduszkowe Przytulanki” – zabawa w kolory i faktury, w coś co widać i można przytulić oraz zabrać do domu. Dzieci – wspólnie z animatorami – na poduszkach-jaśkach prostą techniką wyczarują swoje własne przytulanki.

„Cyrkowe impresje” – zabawa i nauka minisztuczek cyrkowych i tworzenia baniek mydlanych, które można złapać na rękę. Frajda dla każdego!

„Siedmiomilowe kroki do sztuki” – zabawa zręcznościowa nie tylko dla dzieci. Wielkie buty czekają na śmiałków, by przemierzyć szlak nieznanych zabaw. Trzeba nie lada zręczności, by „pochodzić” sobie w butach gigantach.