Praca gruzińskiego kolektywu artystycznego Bouillon Group to instalacja dźwiękowa zatytułowana 100 minut, tematycznie nawiązująca do setnych rocznic odzyskania niepodległości przez Polskę i Gruzję. Hymny narodowe oraz gruzińskie pieśni patriotyczne zostaną zaprezentowane w uwspółcześnionej aranżacji, w postaci elektronicznej muzyki klubowej. Tytułowe 100 minut to planowany czas trwania wydarzenia – także nawiązujący do tej ważnej w obu krajach rocznicy.

Jak piszą artyści: „Minęło 100 lat od ogłoszenia pierwszej demokratycznej Republiki [Demokratyczna Republika Gruzji, utworzona 26 maja 2018, istniała do lutego 1921]. Jesteśmy na etapie przywracania pamięci utraconej podczas trwania systemu sowieckiego. Bouillon Group, poprzez muzykę i zabawę, podejmie próbę wypełnienia tych czarnych dziur i przywrócenia utraconej pamięci”.

Bouillon Group – kolektyw artystyczny założony w 2008 roku w Tbilisi (Gruzja). Jego członkowie – Natalia Vatsadze, Teimuraz Kartlelishvili, Vladimer Lado Khartishvili, Konstantine Kitiashvili, Ekaterina Ketsbaia i Zurab Kikvadze – tworzą multimedialne projekty partycypacyjne: od instalacji w przestrzeni publicznej po akcje performatywne. Ich prace są oparte na wzajemnych oddziaływaniach przestrzeni, wyobraźni, seksualności i historii.