Pokazy mody przygotowane m.in. we współpracy z sekretariatem Fashion Week w Kazachstanie. Zaprezentowane zostaną autorskie kolekcje mody artystów z Kazachstanu oraz Polski. Będzie to swoiste dzieło, które zaciera granice, eksponuje podobną pasję, jaką jest moda.

Zeken Moda – marka z Kazachstanu. Jej główny projektant, Kairolla Abishev, łączy stylistykę charakterystyczną dla regionu kaukaskiego z europejską elegancją. Projektant tworzy ubrania dla kobiet i mężczyzn. Swoje kolekcje prezentował na Kaskhstan Fashion Week w Astanie, Fashion Week w Moskwie oraz w Paryżu. W Polsce zaprezentuje się po raz pierwszy.

Jacob (Jakub Bartnik) – zwycięzca pierwszej edycji programu Project Runway (TVN). Projektant mody, działający pod pseudonimem Jacob Birge oraz założyciel marki Jacob Birge Vision, nominowanej w 2013 roku do dwóch międzynarodowych nagród: WGSN Global Fashion Awards (najbardziej prestiżowej platformy modowej na świecie) i Scottish Fashion Awards. Markę charakteryzuje ultranowoczesne podejście do mody, odzwierciedlające współczesną kobietę i jej potrzeby. Marka dwukrotnie pokazywała swoje kolekcje podczas Londyńskiego Tygodnia Mody, gdzie zyskała uznanie stylistów i mediów. Jej projekty były prezentowane m.in. w magazynach „Vogue China”, „Elle”, „Glamour Germany”, „Harper’s Bazaar”, „Trendland”, „Wonderland”, „Idol” i „Fabulous”.

Aneta Popławska – projektantka mody, stylistka. Absolwentka projektowania ubioru w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie oraz zarządzania i inżynierii produkcji na Politechnice Białostockiej. Charakterystyczne dla jej projektów jest łączenie nowoczesnych technologii i sztuki. Dotychczasowe kolekcje powstawały z wykorzystaniem tkanin technicznych, technologii laserowego cięcia, aktualnie twórczość projektantki skupia się wokół druku 3D. Popławska prezentowała swoje autorskie kolekcje m.in. w ramach Fashionable East w Białymstoku, Gali Amber Look w Gdańsku, Alegorii Kultury Trójmiejskiej, Sopot Summer Fashion Days, Festiwalu Open Mind Fashion and Design w Gdańsku. Każdą kolekcję traktuje bardzo osobiście, jako formę komunikacji ze światem. Dziś ważne jest też, aby inspirować się kobietami i inspirować inne kobiety.
Punktem wyjścia jej najnowszej kolekcji jest postać Ateny – jedynej bogini na Olimpie zajmującej się tkactwem i wyszywaniem, które to rzemiosła opanowała do mistrzostwa i przekazała ludzkości. Jako patronka sprawiedliwej wojny oraz mądrości jest uosobieniem siły, walki i inteligencji. Jej imię to także anagram imienia Aneta.
Kolekcja łączy tradycyjne rzemiosło z nowoczesnymi technologiami. Oprócz ręcznie wykonanych haftów, projekty są wzbogacone o elementy drukowane techniką 3D i nawiązujące do takich atrybutów bogini jak liście oliwne i włócznia. Sylwetki przedstawione na wybiegu to swoista emanacja siły, wyrażonej odważnymi połączeniami tkanin transparentnych z nieprzezroczystymi i asymetrycznymi cięciami. Ich kolorystyka utrzymana jest w szlachetnych odcieniach szarości, złota, czerni i czerwieni.