Zwyciężczyni pierwszej edycji programu„Idol“. Laureatka wielu festiwali w kraju i zagranicą. Ma na koncie 3 solowe płyty.Laureatka 2 złotych płyt. Prowadzi zajęcia muzyczne dla dzieci w Wolnej Szkole w Domaszczynie, w Ośrodku Działań Twórczych Światowid oraz w Vertigo Jazz Club we Wrocławiu, gdzie regularnie gra koncerty dla dzieci i nie tylko. Z powołania propagatorka rodzicielstwa bliskości i zdrowego odżywiania. Tworzy piosenki i koncertuje. Prowadzi bloga i pisze felietony do magazynu EkoStyle. Od 6 lat mama Tymka.

„Moją misją jest dawanie dzieciom radości poprzez wspólny śpiew i taniec, a także wprowadzanie dzieci w świat wartościowej muzyki oraz wspieranie ich w poczuciu integralności“.

Projekt “Alicja Janosz Dzieciom” powstał z miłości do dzieci i muzyki. Artystka wraz z Bartoszem Niebieleckim, producentem krążka, wzięła sobie za cel stworzenie takiej płyty, której słuchanie będzie przyjemne dla wszystkich członków rodziny. Krążek składa się z 10 piosenek oraz z 10 podkładów – do każdej z nich. Piosenki są różnorodne brzmieniowo i osadzone w wielu gatunkach muzycznych, od folku poprzez swing i reggae kończywszy na tanecznym funky. Wydaniu płyty towarzyszą energetyczne koncerty, grane przez zawodowych muzyków, znanych ze współpracy z topowymi polskimi artystami.