Pink Freud
Zespół założony w 1998 roku przez gitarzystę basowego i kompozytora Wojciecha Mazolewskiego. Korzenie grupy sięgają gdańskiej sceny yassowej lat 90. Pink Freud to fenomen na krajowej i zagranicznej scenie jazzowej. Repertuar grupy wyrasta poza tradycyjną definicję muzyki jazzowej i stanowi eklektyczną mieszankę klasycznej improwizacji, elektronicznego brzmienia, drum’n’bass i jungle oraz punkowej energii. Na jej sukces składa sie nie tylko zgłębianie tradycyjnych i awangardowych przestrzeni do improwizacji, ale również kompilacja osobowości doskonałych instrumentalistów.

Zespół ma na koncie kilkaset koncertów w kraju i na świecie, występuje na festiwalach rockowych, w filharmoniach i kameralnych klubach muzycznych. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień.
Wydał osiem albumów: „Zawijasy” (2001), „Sorry Music Polska” (2003), „Punk Freud” (2007), „Alchemia” (2008), „Monster of Jazz” (2010), „Horse & Power” (2012), „Pink Freud plays Autechre” (2016), „piano
forte brutto netto” (2020).

Wojtek Mazolewski o ostatniej płycie Pink Freud: „Wszystko sie zmienia, ale źródło naszej pasji i radości grania bije nadal czystą energią. Od dawna przygotowywaliśmy ten album i poświęciliśmy mu dużo czasu, żeby w pełni oddawał nasze pasje, przeżycia i przygody, jakich mieliśmy szczęście razem doświadczyć. Utwory powstawały podczas tras koncertowych i zaraz po nich, kiedy po powrocie do domu spływały wrażenia i emocje. Materiał dopracowywaliśmy na specjalnych sesjach wyjazdowych od Bieszczad po centrum muzyki Casa De Musica w portugalskim Porto. Podczas tych zgrupowań zespołowych, odcięci od świata i życia codziennego poświęcaliśmy się muzyce na 100 %. Tym razem wszystko wzięliśmy w swoje ręce. Sami ten materiał nagraliśmy i wyprodukowaliśmy i po raz pierwszy mam poczucie, że brzmi to tak jak powinno i ma moc”.

Skład zespołu: Wojtek Mazolewski – gitara basowa; Adam Milwiw-Baron – trąbka, elektronika; Arek Kopera – saksofon barytonowy; Rafał Klimczuk – perkusja

KARAŚ / ROGUCKI
Duet, który pojawił się na polskim rynku po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów Coma i The Dumplings. W tym tandemie Kuba Karaś odpowiada za produkcję, Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, a obaj dopieszczają muzykę. Z pozoru karkołomne połączenie dwóch odmiennych wrażliwości i metryk dało harmonijny efekt w postaci materiału, który z początkiem 2020 roku ujrzał światło dzienne w formie albumu „Ostatni bastion romantyzmu”. Płyta ukazała się nakładem wytwórni Kayax, znalazł się na niej materiał, który sami artyści opisują jako „erotyki motoryzacyjno-katastroficzne”. Jak można się domyślić, nie są to zwykłe piosenki o miłości, ale utwory opowiadające o uczuciach w epoce końca cywilizacji. Całość przybrała formę mroczną i gęstą, zainspirowaną muzyką lat 80., zimną falą i new romantic.

Podczas koncertu usłyszymy utwory nie tylko z pierwszej płyty duetu, ale także nowego wydawnictwa, którego premiera planowana jest na jesień tego roku.