prowadzenie: Joanna Zubrycka / Miss God
goście: Paweł Czarkowski, Agata Kępińska, Jakub Mróz, Michał Surowiec, Bartosz Demianiuk

Debata “Dźwięki Przyszłości. Muzyka, Młodzież i Kultura w Białymstoku” jest elementem społeczno-edukacyjnym w ramach Festiwalu Wschód Kultury / Inny Wymiar 2023 , której celem jest nawiązanie twórczego dialogu i włączenia białostockiej młodzieży, w tym twórców, do aktywnego współtworzenia kultury, a także zainteresowanie młodych odbiorców działaniami Białostockiego Ośrodka Kultury. Spotkanie adresowane do młodzieży oraz osób tworzących ofertę muzyczną skierowaną do młodego odbiorcy, zarówno organizatorów koncertów, jak i zajęć edukacyjnych, warsztatowych. Mamy nadzieję, że debata stworzy przestrzeń do spotkania i dialogu tych dwóch grup. Organizatorzy starają się odpowiedzieć na pytania: „ Jakie są najważniejsze wyzwania, przed którymi stoi młodzież w dzisiejszym społeczeństwie związane z muzyką?”, “W jaką stronę rozwija się białostocka scena muzyczna?” i “Czego potrzebuje białostocka młodzież do rozwoju swych muzycznych pasji?”.

 

Joanna Zubrycka – absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie, wokalistka, kompozytorka i producentka muzyczna. Od ponad dziesięciu lat realizuje swój autorski projekt muzyczny Miss God. Występuje na wielu festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą (Opener Festival, ShortWaves, Electronic Beats Festival, Festival Film Polska w Berlinie, Le Flux w Paryżu, Ambition Festival Londyn, Szimpla Kert Budapeszt na Węgrzech). W ramach Stowarzyszenia Inicjatyw Artystycznych Supernova realizuje w Białymstoku plenerowe widowiska z koncertami i pokazami mody „Kobiety Wschodu” w ramach Festiwalu Wschód Kultury / Inny Wymiar. Na co dzień działa na rzecz kultury lokalnej i promocji twórców wschodu poprzez organizację koncertów, warsztatów artystycznych oraz realizację Białostockiej Kawiarenki Artystycznej.

Paweł Czarkowski to 17-letni uczeń IV klasy liceum, którego jedną z pasji jest muzyka. Samouk w grze na instrumentach, nieustannie poszerza swoje umiejętności na gitarze, perkusji i klawiszach. Jest członkiem białostockiego zespołu Malfunction i kilku innych pomniejszych projektów muzycznych. Na koncie ma doświadczenie sceniczne, grając koncerty przed setkami słuchaczy i pracując z gwiazdami pokroju Luxtorpedy czy Cry a River.

Agata Kępińska – socjolożka, badaczka kultury i przyszłości. Pracuje w Dziale Badań i Analiz Narodowego Centrum Kultury, gdzie pełni funkcję zastępczyni kierowniczki. Zajmuje się wpływem najnowszych technologii na sztukę.

Jakub Mróz – członek i wokalista zespołu Tappahall, wcześniej przez wiele lat członek, perkusista i wokalista zespołu The Frosts. Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiał, ucząc się gry na wiolonczeli w Państwowej Szkole Muzycznej w Białymstoku przy ul. Podleśnej. Uczestnik Sekcji Wokalnej na Festiwalu Fama w 2019 roku. Jako członek zespołów Tappahall i wcześniej The Frosts laureat i finalista wielu konkursów muzycznych. Z zawodu lekarz, z serca muzyk.

Michał Surowiec – klawiszowiec zespołu La Venders, w którym zadebiutował. Muzyczną przygodę zaczął od gitary, lecz to właśnie syntezatory umożliwiły mu lepszą ekspresję pomysłów. Jest muzycznym samoukiem. W ciągu półtora roku nagrał z zespołem płytę i zagrał wiele koncertów.

Bartosz Demianiuk – osiemnastoletni perkusista zespołu La Venders. Przygodę z bębnami zaczął w wieku siedmiu lat w szkole muzycznej Łukasza Sarnackiego – Rockalizacji. Po 9 latach nauki został zatrudniony w Rockalizacji jako nauczyciel. W 2022 roku zaczął naukę u Wiktorii Jakubowskiej, a z La Venders oraz Veikrą zdobył kolejno 2 miejsce oraz wyróżnienie w przeglądzie Rockowania. Pracuje również jako muzyk sesyjny m.in. u Elliota Graves’a.