Oxford Drama
Wrocławski zespół założony w 2014 roku przez Małgorzatę Dryjańską i Marcina Mrówkę. Ich trzeci, wydany w 2021 roku album „What’s The Deal With Time?” został bardzo dobrze
przyjęty w kraju i za granicą. Znalazł się na 6. miejscu w rankingu płyt roku 2021 „Gazety Wyborczej”, był też nominowany do nagrody Odkrycia Empiku.

Bartek Chaciński z „Polityki” zwrócił uwagę na unikalne połączenie polskiego pochodzenia duetu osadzonego tak silnie w zagranicznej podszewce brzmieniowej. Jarek Szubrycht w
„Gazecie Wyborczej” pisał o zachwycająco osobliwej kompozycji prostoty i wyrafinowania skomponowanych na nowym albumie utworów. Swoje uznanie wyrazili także Agnieszka
Szydłowska oraz Piotr Metz. Płyta wybrzmiała również za granicą, m.in. w audycjach Cheryl Waters (KEXP), Henry’ego Rollinsa (KCRW) czy Steve’a Lamacq (BBC Radio 6).

W 2021 i 2022 roku, w ramach promocji tego wydawnictwa, zespół zagrał prawie 40 koncertów w kraju i za granicą, m.in. na Off Festivalu, Open’er Festivalu, Męskim Graniu, Soundrive, Saltwave czy Soundedit.

Oxford Drama pracują obecnie nad swoim czwartym albumem.

ARS LATRANS Orchestra
Autorski projekt muzyczny, tworzony specjalnie na – organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS – interdyscyplinarny festiwal sztuki. Każdego roku kolektyw zaprasza do współpracy kilkunastu muzyków, którzy wspólnie komponują utwory inspirowane tematem festiwalu.

Wydana w 2022 roku płyta zespołu, „Y2K”, to mieniące się kolorami muzyczne historie, którym przez pryzmat przeszłości artyści nadali łatkę teraźniejszości. Warstwa muzyczno-liryczna stanowi odzwierciedlenie pewnego procesu przemiany, która dokonywała się w każdym z nas na przełomie lat 90. i 00., w momencie wchodzenia w nieznane, naznaczone
obawą, jak i obdarzone cudowną nadzieją na nowe, lepsze jutro w nadchodzącym tysiącleciu.

Nawet jeżeli nie pamiętacie, co (nie) wydarzyło się w latach 2000, to za sprawą muzyki, tańca, opowieści i scenografii, muzycy przeprowadzą Was przez niedaleką przeszłość. Pobudzając wszystkie Wasze zmysły. Wspólnie poczujecie smak i rytm tamtych lat, zanurzycie się w świat z początków Internetu, wrócicie do przepowiedni i projekcji na przyszłość. Jeżeli 00s wywołują w Was ciekawość albo po prostu lubicie dobrze się bawić, to nie może Was na tym koncercie zabraknąć!

Skład podstawowy ARS LATRANS Orchestry: Runforrest (Grzegorz Wardęga), Odet (Aleksandra Dąbrowska), dybiński (Nikodem Dybiński), Gypsy and the Acid Queen (Kuba Jaworski), koko die (Konrad Nikiel), Clock Machine/kidei (Jakub Wojtas i Piotr Wykurz).

Natalia Szroeder
Dotychczasowa droga artystyczna Natalii Szroeder pokazuje świadome dążenie do eksplorowania kolejnych obszarów jej twórczej aktywności. Po premierze płyty „Pogłos” w 2021 roku, artystka wystąpiła na wielu festiwalach (Męskie Granie, Open’er, Green Festival, New Pop Festival) i koncertach plenerowych. Jesienią 2022 roku odbyła się jej pierwsza klubowa trasa koncertowa.

Dotychczasowa kreacja artystyczna Natalii nasycona była nieustannymi poszukiwaniami własnej ekspresji muzycznej, wynikającej z jej wrażliwości i doświadczeń. Stąd progresywna ewolucja twórczości, którą wyraźnie widać w jej ostatnich produkcjach muzycznych. W ostatnim czasie wokalistka współpracowała m.in z Darią Zawiałow, Krzysztofem Zalewskim, Igo, Vito Bambino i Błażejem Królem.