koncert dla dzieci

Jazzbaja przeniesie Was w czarujący świat najpiękniejszych melodii z polskich bajek i dobranocek. Będzie to niezapomniana podróż pełna sentymentu, radości i wspomnień z lat dzieciństwa. Na scenie usłyszymy utwory, które od lat towarzyszyły nam w magicznych momentach spędzanych przed telewizorem – teraz jednak w nowym, jazzowym wydaniu.

Jazzbaja to projekt pełen kreatywności i nostalgii, który przenosi dorosłych słuchaczy w beztroskie czasy dzieciństwa za pomocą muzyki z polskich bajek, przybliżając młodym odbiorcom bajki z czasów ich rodziców i dziadków. Usłyszymy między innymi takie przeboje jak „Na Wyspach Bergamutach”, „Miś Uszatek”, „Kaczka Dziwaczka” oraz „Miś Coralgol”, które przeniosą nas w świat pełen kolorów, zabawy i beztroski.

Projekt powstał w 2020 roku, w odpowiedzi na trudną rzeczywistość spowodowaną przez pandemię. Niedbała/Sikora/Przewoźniak Trio oraz wokalistka Ola Przewoźniak postanowili uczcić Dzień Dziecka w wyjątkowy sposób, tworząc 5 autorskich aranżacji piosenek z bajek i dzieląc się nimi w mediach społecznościowych. Pozytywny odbiór utworów sprawił, że projekt trwa dalej i realizuje swoją misję tworząc, koncertując i ucząc.