Wschód Kultury / Inny Wymiar 2024Harmonogram -

Harmonogram

22-25 sierpnia 2024
wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, na niektóre obowiązują zapisy

  • 22 sierpnia 2024 (czwartek)
    • 17:00 Kościoły warowne Transylwanii / Rumuński Instytut Kultury w Warszawie / otwarcie wystawy
      Rynek Kościuszki
    • 17:30 spotkanie z Ewą Chwałko wokół książki Łuk Karpat
      Galeria Sleńdzińskich, Rynek Kościuszki 4
    • 18:00 Dominika Koszowska – Lniany ręcznik. Cykl fotografii dokumentalnych i publikacja drukowana o regionie Podlasia / otwarcie wystawy
      Białostocki Ośrodek Kultury, foyer Forum, ul. Legionowa 5
    • 19:30 MARMØ: Momentum Live Act / koncert
      Białostocki Ośrodek Kultury, sala Forum, ul. Legionowa 5
    • 19:30 Marianna Oklejak – Cuda blisko, niedaleko – wystawa ilustracji inspirowanych polskim folklorem / otwarcie wystawy
      BOK/CLZ, ul. Warszawska 19
    • 19:30 Łukasz Kujawa, Wojciech Skowysz, Piotr Łukaszuk, Krzysztof Wojno, Maciej Kupczyński Śladami Bułhaka / otwarcie wystawy
      BOK/CLZ, ul. Warszawska 19
    • 20:30 Osoczniki / Żemerwa / Abra / koncert
      BOK/CLZ, ul. Warszawska 19
    • 21:30 MIR / koncert
      Białostocki Ośrodek Kultury, klub Fama, ul. Legionowa 5
  • 23 sierpnia 2024 (piątek)
    • 17:00 Lautari / Rumuński Instytut Kultury w Warszawie / otwarcie wystawy
      Białostocki Ośrodek Kultury, klub Fama, ul. Legionowa 5
    • 17:00 Biżuteria ze słomy – warsztaty plecionkarskie / Anna Deynega
      BOK/CLZ, ul. Warszawska 19, obowiązują zapisy – szczegóły wkrótce
    • 17:30 Mapa uczuć Białegostoku – Maciej Giedrojć-Juraha, Andrzej Kłopotowski, Piotr Abramiuk / prezentacja projektu interdyscyplinarnego
      Św. Mikołaja
    • 18:30 Anna Szafranowska – Ziemio ty śliczna / koncert
      Białostocki Teatr Lalek, ul. Kalinowskiego 1
    • 19:00 Grubson, Marika / koncerty
      Rynek Kościuszki
    • 19:00 Luteduo Plus / koncert
      Aula Magna Pałacu Branickich, ul. Kilińskiego 1
    • 22:00 Skubas / koncert
      Białostocki Ośrodek Kultury, klub Fama, ul. Legionowa 5
  • 24 sierpnia 2024 (sobota)
    • 11:00 Sokrates w piaskownicy –  Teatr Małe Mi / spektakl dla dzieci
      miejsce – szczegóły wkrótce
    • 12:00 Osiedle Mickiewicza – Andrzej Kłopotowski / spacer edukacyjny
      Osiedle Mickiewicza
    • 12:00 Rekodzielnia STYK 7. światów, Motanki / warsztaty
      BOK/CLZ, ul. Warszawska 19, obowiązują zapisy – szczegóły wkrótce
    • 13:00 Maciejowa Kapela / granie na osiedlu
      ul. Wesoła / ul. Mazowiecka
    • 14:00 dyskusja o muzyce ludowej
    • 15:00 Sokrates w piaskownicy –  Teatr Małe Mi / spektakl dla dzieci
      miejsce – szczegóły wkrótce
    • 15:00 Maciejowa Kapela / granie na osiedlu
      ul. Wierzbowa / ul. Broniewskiego / ul. Ordonówny
    • 16:00Magiczne” Podlasie – odczarowana historia regionu / dyskusja
      Panelistki: Aneta Prymaka- Oniszk, Paulina Siegień, Ewa Zwierzyńska
      BOK/CLZ, ul. Warszawska 19
    • 16:00 Niedbała / Sikora / Przewoźniak Trio: Jazzbaja – koncert dla dzieci
      Białostocki Teatr Lalek, ul. Kalinowskiego 1
    • 17:00 Szeptucha, Zazula / koncerty
      Rynek Kościuszki
    • 18:00 Libertate, reż. Tudor Giurgiu / film z prelekcją Miłosza Stelmacha
      Białostocki Ośrodek Kultury, kino Forum, ul. Legionowa 5
    • 20:00 Tappahall, Runforrest / koncerty
      Białostocki Ośrodek Kultury, klub Fama, ul. Legionowa 5
  •  
  • 25 sierpnia 2024 (niedziela)
    • 11:00 Dawne zabawki ludowe w Polsce / Miłka Majczyno i Piotr Rogaliński / spektakl familijny
      miejsce – szczegóły wkrótce
    • 12:00 Białostockie nekropolis  Sebastian Wicher / spacer szlakiem dawnych cmentarzy
      zbiórka przy Galerii im. Sleńdzińskich, Rynek Kościuszki 4
    • 13:00 Maciejowa Kapela / granie na osiedlu
      ul. Skorupska / ul. Wiktorii / ul. Koszykowa
    • 15:00 Dawne zabawki ludowe w Polsce / Miłka Majczyno i Piotr Rogaliński / spektakl familijny
      miejsce – szczegóły wkrótce
    • 16:00 Maciejowa Kapela / granie na osiedlu
      ul. Jagienki / ul. Fabryczna / ul. Poleska
    • 16:00 Stopover Europe/ Przystanek Europa / Rekultur, Divadlo X10 i Social Theatre Lab
      Aula Wydziału Nauk o Edukacji UwB, ul. Świerkowa 20C
    • 17:00 Las, reż. Lidia Duda / po filmie spotkanie z reżyserką i bohaterami filmu
      Białostocki Ośrodek Kultury, kino Forum, ul. Legionowa 5
    • 18:00 Partes / koncert
      Cerkiew Hagia Sophia w Białymstoku, ul. Trawiasta 5
    • 19:30 Oana Chitu / koncert
      miejsce – szczegóły wkrótce
    • 20:00 Mikromusic, Kwiat Jabłoni / koncerty
      Rynek Kościuszki