Koncert podcastu Dziennik Zmian to szczypta awangardy, dużo przyjemnego jazzu i mocno poruszającej, bezpośredniej poezji! Taki wyjątkowy koncert podcastu jest możliwy tylko dlatego, że to niezwykły podcast. „Dziennik Zmian” jest wciąż rosnącą serią miniaudycji będących odpowiedzią na szare oblicze codzienności. Ta szarość – to tylko pozory. Podcast powstał po to, by ulżyć głowom i ciałom słuchaczy mierzącym się ze światem. To połączenie poetyckiej obserwacji z mini-fabułami okazało się intrygujące dla wielu słuchaczy, dzięki którym trafił na listę nominowanych przez słuchaczy do nagrody „Podkaster 2020 roku”. To miejce, będące ciekawą, dźwiękową przystanią jest w stanie opuścić sieć i zaistnieć w wersji Live!

Autorka, we współpracy ze świetnymi jazzmanami tworzy wydarzenie łączące Slam poetycki, z jazzem i dźwiękową formą radiową. Opowieści Dziennika Zmian kilkakrotnie już wybrzmiewały w wersji koncertowej, podczas festiwalu Podlasie Slow Fest oraz cyklu „Bieckie Barwy Poezji” w Bieczu. Każde wykonanie jest inne, na co mają wpływ muzycy, miejsce, nastrój i pogoda (ducha).

Temat przewodni: Jak zobaczyć i zapamiętać poezję tej (ponoć) szarej codzienności? Umiemy to, więc namawiamy do spojrzenia przez nasze uszy. „Dziennik Zmian” jest szczególnym przewodnikiem po kadrach tego nieco dziwnego świata, to miękki sposób na ‚twarde fakty’, bo żaden fakt nie jest na tyle bezwzględny, by nie dało się z niego wyłuskać poezji. A to przynosi ulgę/radość/wolność od… (wstaw to, czego nie lubisz). Słyszymy, jak wszystko, co nas otacza, tworzy rodzaj wiersza, pisanego właśnie dla Ciebie. Usłysz i Ty

Miłka O. Malzahn – filozof, dziennikarka, autorka wielu rozmaitych tekstów oraz nie mniej rozmaitych książek; bywa wykładowcą, łączy nieoczywiste nauki o ludzkiej aktywności twórczej, prowadzi kanał podcastowy Dziennik Zmian.
(więcej: www.milkamalzahn.pl/biorgafia-milka-malzahn)

„Tworzę te mini-audycje, żeby było można dotknąć tego, co jest poetyckie w naszej rzeczywistości. Dziennik Zmian jest dźwiękowym zapisem pozornie zwyczajnej i pozornie szarej codzienności. Są tu refleksje, detale z życia wzięte, są zaskakujące brzmienia, bo świat bywa zaskakująco nieoczywisty. Znajdziesz tu krótkie fabuły, inspirujące rozmówki, oraz absolutnie swobodne myśli. Naprawdę – nasz dziwny świat jest fascynujący, a brzmi tak… relaksująco! Uwierz mi. Albo nie wierz. Posłuchaj.”

Dziennik Zmian zaprowadzi Was do tego, czego się nie spodziewacie. Wszystko jest poezją, prawda?

Za oprawę muzyczną odpowiada w projekcie Rafał „Boni” Boniśniak – perkusista, kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Fascynat kultury i muzyki afrykańskiej. Jako perkusista na profesjonalnej scenie zadebiutował w 1992 roku. Od tego czasu współpracował z wieloma wybitnymi artystami. Występował na festiwalach w kraju i za granicą, m.in. w Szwecji, Słowacji, Niemczech, Litwie, Ukrainie, Kanadzie, Malawi oraz Zambii. Ważniejsze nagrania fonograficzne obejmują ponad 50 albumów, w tym 12 nagranych z własnym zespołem New Day. Na swoim koncie ma dwie wyprawy do Afryki, gdzie zgłębiał tajniki gry na instrumentach afrykańskich. Autor ponad 100 kompozycji – w tym piosenek, muzyki do spektakli teatralnych, muzyki do programów i audycji telewizyjnych oraz radiowych. Wieloletnie doświadczenie jako producenta muzycznego zaowocowało realizacją i nagraniem kilkudziesięciu płyt, organizacją znakomitych koncertów tematycznych takich jak 100-lecie Bitwy Gorlickiej, Cepeliada 2012 czy Dobre bo gorlickie. Obecny wiodący projekt muzyczny to Nikifor muzyką malowany, gdzie fascynacja twórczością prymitywisty Nikifora Drewniaka zobrazowana została muzycznie w postaci 12 jazzowych kompozycji.

 

Skład zespołu:

Miłka O. Malzahn – wokal
Rafał Boniśniak – perkusja
Dawid Stawecki – bas
Sebastian Galus – klawisze