Zobaczcie jak bawił się, śpiewał i tańczył Białystok w okresie międzywojennym. Zapraszamy do wycieczki po melodiach tamtych czasów, zatańczonych na nowo!

„Zapomniane melodie” to taneczno-muzyczny projekt, łączący sztukę tańca z rodzajem zabawy w terenie, w którym widz spaceruje, poszukuje, poznaje i ostatecznie sam staje się elementem artystycznej konstrukcji zdarzeń.

Zapraszamy do miasta, którego już nie ma. Przeniesiemy się na uliczki, skwery, w zakamarki, gdzie na chwilę zabrzmią międzywojenne melodie i gdzie zatańczą postacie, jak za dawnych lat. Napotkane na drodze krótkie etiudy taneczne, niczym pocztówki zilustrują różne oblicza tańczącego miasta. To okruchy kawiarnianego życia tamtych czasów, rewii, bali, potańcówek, ale również codzienności ówczesnych ludzi. To ekspresja młodości, miłości i entuzjazmu rozwijającego się miasta.

Uczestnicy podczas całego wydarzenia będą spacerować, śledzić wydarzenia i bawić się korzystając z drukowanej i rozdawanej na miejscu mapy. Mapa będzie zawierała oryginalny układ przestrzenny centrum Białegostoku z okresu międzywojennego, na którym oznaczone zostaną miejsca prezentacji tanecznych. Jej druga strona to notatki z krótkimi informacjami i ciekawostkami dotyczącymi etiud, melodii tamtych czasów oraz historycznych miejsc ich prezentacji.

koncepcja i realizacja: Karolina Garbacik, Anna Kalinowska, Matusz Dawidziuk
wykonanie taneczne: uczennice Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Białymstoku
realizator: Podlaskie Stowarzyszenie Tańca